CoverForum
Travanj 18, 2014, 04:39:26 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Članovi Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3 4
  Ispis  
Autor Tema: Vitamini i dodaci prehrani u trudnoci  (Posjeta: 14365 puta)
PepyM
Full Member

« na: Rujan 12, 2011, 12:05:18 »

Drage mame i trudnice,da vas upitam.Prvo tromjesecje sam pila neke tabletice Folicin(ako sam dobro napisala) i sad sam u 17 tjednu i kupila sam si ELEVIT PRONATAL (30 tabletica 100 kn).Pa dal imate kakva iskustva s tim il necim slicnim i sta mislite dal je dobro sta sam to pocela pit ,posto bas i ne jedem povrce ? Cheesy
Evidentirano

lala
Jr.Member
**

« Odgovor #1 na: Rujan 12, 2011, 12:18:51 »

Meni je doktor od početka preporučio Elevit i ja sam zadovoljna. Mislim da su dosta dobre jel ih rijetko kada nađem od prve u apoteci. Ja isto nemogu baš puno povrca jesti jel jos imam mucnine pa uglavnom suho jedem tako da mislim da nisi pogrijesila sta si ih pocela piti. (uz vitamine imaju i folnu kiselnu)
Evidentirano
Shadow87
Savjetnik

* ViktoR *

« Odgovor #2 na: Rujan 12, 2011, 01:35:57 »

PepyM, pila si Folacin, folnu kiselinu, koja se preporuča do 13. tjedna trudnoće.. i ja sam to pila... Elevit pijem i ja... evo kako je meni moj ginekolog rekao: sve su te tablete više manje iste... to što njihove reklame svaak veliča svoj proizvod, reklamni je trik... moja frendica je pila te prenatal tablete od Natural Weltha i imaju skoro 100% isti sastav kao i Elevit, samo što ih u bočici imaš 100kom i koštaju 10 kn više od Elevita... ali pošto smo mi sve brižne buduće mame, koje za svoje dijete želimo najbolje, podsvjesno su nam najbolje tablete one koje su razvikane... Smiley
ja iskreno jedem sve i dosta raznoliko, ali pijem i tablete, jer, ne mogu ti naštetit... koje god izabrale, pomažu... Smiley
svakoko pij prenatal tablete ako ti prehrana nije raznolika... ali nemoj se oslanjat na to da ćeš sve nadoknadit tabletama... ipak su prirodni vitamini najbolji, i konzumiraj voće i povrće koliko možeš, ne moraš se silit...
Evidentirano

PepyM
Full Member

« Odgovor #3 na: Rujan 12, 2011, 06:25:59 »

Upravo tako.sve najbolje za nase bebe u busici  Grin             Kao svaka prvorodilja zabrinuta sam ponekad i pitam se dal je to dobro za moju bebu il nije.Al za te Elevit sam cula stvarno sve najbolje,pa ajde da tim nadoknadim bar nesto vitamina isl.za bebaca sta hranom ne unosim   Wink
Evidentirano

dana
Full Member

« Odgovor #4 na: Rujan 12, 2011, 09:00:55 »

i ja sam pila u trudnoći taj elevit pronatal, a pijem ga još uvijek jer dojim, zadovoljna sam Cheesy
Evidentirano
Zekip
Sr. Member

tri su razloga da zivim ...

« Odgovor #5 na: Rujan 12, 2011, 09:14:19 »

ja sam pila isto elevit mj dana, sad pijem taj folmicin, pa cu kad to popijem kupit te di ih je za malu razliku u cijeni 100 kom unutra, pila sam ih i u prvoj trudnoci, bili su ok, al mislim zasto bacat novce na elevit, kad i ti svi drugi imaju jednaki sastav, usporedivala ja to u ljekarni, a i oni sami kazu da se prodaje samo ime, a ne tablete ... Huh?
Evidentirano

Shadow87
Savjetnik

* ViktoR *

« Odgovor #6 na: Rujan 12, 2011, 09:18:55 »

tako i ja planiram, nastaviti piti dok budem dojila... Smiley

upravo tako Zekip, već sam to rekla... više plaćamo ime nego sastav... sve je to na psihičkoj bazi... Smiley
ja sam čak razmišljala da se prebacim na te od Natural Weltha (moram pitat ginića dal smijem to promjenit tako usred trudnoće, iako mislim da mogu, pošto im je sastav maltene isti)... u 3 mjeseca ću s njima uštedit 200kn za koje mogu kupiti štošta od sitnica za bebu...
Evidentirano

Zekip
Sr. Member

« Odgovor #7 na: Rujan 12, 2011, 09:31:04 »

smijes promijenit, ja vec pitala, nismo bili bas pri nekoj lovi jer mi je mala bila u bolnici pa sam morala platit bolnicu ( za sebe ) i opet cu morat u 11 mj, tako da sam ga molila da mi da nesto ovaj mj na recept, i dal mogu kupovat te druge, on je odg da glavno da pijem vitamine, a on daje sto je trenutno hit na trzistu, a da ubiti nije vazno, samo da sadrzi te sve vitamine, minerale i te kemije ..
Evidentirano

Shadow87
Savjetnik

* ViktoR *

« Odgovor #8 na: Rujan 12, 2011, 09:36:10 »

uh... kaj je maloj?? nadam se da će sve biti ok...
Evidentirano

Zekip
Sr. Member

« Odgovor #9 na: Rujan 13, 2011, 08:55:57 »

ah, pa barem jednom godisnje jos od rodenja, ma imamo problema s febrilnim konvulzijama, koje se javljaju vecinom bez temperature, nesto slicno kao epilepticni napadaji, al Bogu hvala nije epilepsija, nalazi od eeg su uvijek u granici  normale, tak da neznaju uzrok, onda su nasli esirihiju u mokraci, pa da bi bilo kao od tog, pa napravili sve pretrage, i sve je ok, pila malo antibiotika i da bi sad dosli na kontrolu kad se doktor vratio sa g.o. i on nam kaze da su nalazi savrseni, da on sumnja da je ikad i uopce postojala ta bakterija te da je vjerojatno donesena iz vana , i to je super, al sad me opet muci od ceg konvulzije, al ok, za to koristimo ljek, i nisu se javile , da ne ureknem vec 2,5 mjeseca ... a kao mala s 5 mj mi je zavrsila na Zvijezda, sa hripavcem, napadaji gusenja od kaslja, i to nakon sto su je 4 dana doma, mislim kod nas u ambulanti pacali s inekcijama i antibiotikom, nakraju su nas na badnjak navecer poslali u bolnicu gdje je naravno morala ostati, akako je to bio badnjak, nije bilo drugih doktora osim na hitnoj pa mi nisu dali ostati s njom, e to mi je bilo najjjjjjjjjjjgore iskustvo u zivotu i tad sam rekla da neznam koliko kosta bolnica nikada je vise ne ostavljam samu ...

a sad 06.11 mi ide vadit mandule jer ima 3 i sve 3 povecane do kraja, tak da se nadam da kad je izvade da ce se sve stabilizirat jer je najvise bolesna zbog tog .. al sve u svemu, sad kad su otkrili na sto je alergicna pa smo to izbacili iz prehrane, k tome pije i kozje mlijeko i bili smo 3 dana na moru zbog nje, i sad eto vec 2 mj nismo bili kod dr, a to nam je rekord, i to najdulji do sad ...
Evidentirano

Zekip
Sr. Member

« Odgovor #10 na: Rujan 13, 2011, 08:57:33 »

a sad smo mi promijenile temu .. pardon cure 
Evidentirano

karli
Full Member

« Odgovor #11 na: Rujan 17, 2011, 01:19:16 »

Što se tiče vitamina meni nije pasao prenatal koji sam prije pila,pa mi je žena preporučila od Twinlaba prenatal koji uopće ne pada teško na želudac,ali košta 255 kn.Skoro me strefilo 255 munja kad sam plaćala.
Evidentirano
*iva*
Početnik
*

« Odgovor #12 na: Rujan 18, 2011, 08:57:41 »

ja pijem od dietpharma prenatal i zadovoljna sam. tabletice i kapsule i piju se obje u isto vrijeme vitamini i omega 3, ja sam od gin besplatno dobila narudžbenicu pa ne znam koliko koštaju ali kad sve popijem kupit ću ih. na početku sam pila folacin ali su mi strašne mučnine stvarale pa sam prestala na više od pola kutijice
Evidentirano
Zekip
Sr. Member

« Odgovor #13 na: Rujan 19, 2011, 09:44:01 »

ja sam do pola kutijice pilaa taj folacin ili kak se vec zove onda sam povracala i odustala od toga , pa sam popila kutiji elevit pronatal, i sad na kraju ne pijem nis, al probat cu opet one kapsule koje sam trosila i u prvoj trudnoci od Natural Weltha   .. a u prvoj sam povracala od prenatala i pregnitala, pa sam presla na te  od Natural Weltha .. 100 kom za 120 kn kod nas , a elevit 30 kom za 130 kn
Evidentirano

Shadow87
Savjetnik

* ViktoR *

« Odgovor #14 na: Studeni 02, 2011, 10:32:38 »

prešla na Prenatal od NAtural Weltha, ne primjećujem nikakve promjene... i nastavit ću ih piti za vrijeme dojenja... Smiley
Evidentirano

Str: [1] 2 3 4
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC
SMFAds for Free Forums
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!